EXAMINE THIS REPORT ON BADANIE OCT OKA

Examine This Report on badanie oct oka

Examine This Report on badanie oct oka

Blog Article

OCT umożliwia uzyskanie modelu prezentującego dno oka, a uzyskany w 10 sposób przekrój tkanek jest bardzo dokładny. Dzięki temu zyskuje duże znaczenie w diagnostyce wielu chorób narządu wzroku. Wykonywana jest w celu potwierdzenia oraz monitorowania następujących zmian:

Okulistyka akademicka to część projektu Medycyna Akademicka, którego celem jest ułatwienie dostępu Pacjentom do lekarzy z wiodących ośrodków klinicznych w Warszawie oraz w Polsce. Zachęcamy do korzystania z konsultacji naszych okulistów oraz okulistów dziecięcych w Warszawie.

Poza samą siatkówką OCT pozwala dokładnie ocenić stan nerwu wzrokowego. Wysoka czułość umożliwia diagnostykę zmian i chorób, które mogą zostać niezauważjust one podczas tradycyjnego badania.

Badanie OCT plamki żółtej (siatkówki) jest wskazane również w sytuacji, kiedy okulista po zbadaniu pacjenta nie jest w stanie znaleźć przyczyny pogorszenia ostrości wzroku.

Wymaga nowoczesnej aparatury, jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne, także dla dzieci i kobiet w ciąży.

OCT bada i ocenia przede wszystkim morfologię oka, wykrywa zmiany w jego strukturze, przekroju itd. Wynik tomografii opisuje wszelkie odchylenia od normy.

Umożliwia to bardzo wczesne wykrycie zmian w przedniej i tylnej części gałki ocznej, w tym rogówki, kąta przesączania, plamki, nerwu wzrokowego i siatkówki. Dzięki badaniu OCT możliwe jest m.in.

Uzyskany obraz przenoszony jest na ekran monitora. Lekarz podczas diagnostyki kieruje wiązkę światła na poszczególne obszary oka, ustawiając aparat w odpowiedniej odległości i pod kątem pozwalającym uzyskać optymalny obraz.

Mimo to, jest to badanie całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne, które przeprowadza się w celu wczesnego wykrywania wielu różnych stanów chorobowych.

Nazywana również tomografią oka, a ujmując bardziej precyzyjnie -  tomografią dna oka, jest badaniem niezbędnym w diagnostyce chorób siatkówki, zwłaszcza części dna oka i jego tak zwanej plamki. 

Justyna Gabrysiak-Kula W 2009 roku zdobyła tytuł magistra kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyła w Radiu Łódź, współtworząc audycje młodzieżowe. Od kilku lat pracuje jako copywriter, specjalizując się w tematyce medycznej, kosmetycznej, parentingowej i w dziedzinach pokrewnych.

W sytuacji takiej lekarz może od razu rozpocząć leczenie, lub jedynie zalecić regularne kontrole i wykonanie dodatkowych badań.

Badanie OCT jest nieinwazyjne i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować o podaniu kropli rozszerzających źrenice (tak jak w przypadku badania dna oka) w celu uzyskania bardziej precyzyjnego obrazu.

Napisała dotąd setki artykułów o zdrowiu. Prywatnie wychowuje dzieci, pływa i czyta książki, choć to właśnie pisanie było zawsze jej ulubionym zajęciem. Pokaż więcej Czy 10 artykuł był dla Ciebie pomocny? Tak :-)

Niewiele placówek jest wyposażonych w specjalistyczny sprzęt niezbędny do wykonania skanu. W placówkach Medicover takie badanie robimy w dwóch miastach:

Wymagana jest współpraca ze strony pacjenta, który proszony jest o patrzenie we read more wskazywanym kierunku. Wykonanie zdjęć dokumentujących stan siatkówki czy nerwów wymaga chwilowego zaprzestania mrugania.

Report this page